Herbarium Hotel

Herb of the month 

ZIOŁO MIESIĄCA LISTOPADA W HERBAL SPA

ROKITNIK

 

ROKITNIK - energetyzujący rytuał na ciało

Dzięki wysokiej zawartości witaminy C zapewnia skórze intensywną pielęgnację i ochronę. Naturalna kompozycja solno-kremowego peelingu połączona z olejem z rokitnika doskonale oczyszcza, poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry. Relaksacyjny, aromaterpeutyczny masaż całego ciała z wykorzystaniem kompozycji olejowej z owoców rokitnika, pestek słonecznika, migdałów i awokado działa przeciwzapalnie i regenerująco, a świeży zapach z nutą owocową dodaje energii i sił witalnych.

Rytuał obejmuje: solno-kremowy peeling całego ciała, relaksacyjny, aromaterapeutyczny masaż całego ciała

Czas trwania: 80 minut

Cena: 270 zł

 

 

ROKITNIK 

Czy wiesz, że:

  • Nazwę rokitnik nadali tej roślinie starożytni Grecy. Sprowadzone do Europy przez Aleksandra Wielkiego krzewy rokitnika, wykorzystywano do karmienia koni. Zwierzęta jedząc liście i młode pędy rokitnika, szybko przybierały na wadze, a ich sierść stawała się lśniąca. Wtedy po raz pierwszy odkryto właściwości pielęgnacyjne rokitnika i nadano mu nazwę Hippophae rhamnoides: hippos – koń, phos – błyszczeć, lśnić. Oznaczało to dokładnie błyszczący koń.
  • Rokitnik w Rosji nazywany jest „Złoto Syberii” – ze względu na zawartość ponad 190 bioaktywnych substancji, które pozytywnie wpływają na zdrowie i urodę. Wśród nich znajdują się antyoksydanty, flawonoidy, aminokwasy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy (m.in. potas, żelazo, fosfor, mangan, bor, wapń i krzem) oraz witaminy  (A, C, D, E, K, P oraz te z grupy B) i prowitaminy.
  • W celach leczniczych i pielęgnacyjnych wykorzystuje się owoce rokitnika, liście, a także olej
    z pulpy owoców lub nasion rokitnika.
  • W rokitniku jest 15 razy więcej witaminy C niż w pomarańczy, 3 razy więcej witaminy A niż w marchewce i 4 razy więcej witaminy E niż w pestkach słonecznika. ). Z tego też powodu zalecany jest jako profilaktyka w okresie jesienno-zimowych zachorowań, by wzmocnić odporność
  • Dzięki dużej zawartości witaminy C i E oraz steroli roślinnych, obniża poziom złego cholesterolu LDL , który doprowadza do zmian miażdżycowych, zapobiega krwawieniom (bogaty w witaminę K). Substancje aktywne zawarte w rokitniku łagodzą dolegliwości reumatyczne, takie jak ból, sztywnienie i ograniczenie ruchomości stawów.
  • Olej z owoców rokitnika, dzięki zawartości bardzo dużej ilości beta karotenu nadaje skórze zdrowy koloryt, pielęgnuje skórę zniszczoną, przesuszoną, łuszczącą się, ze zmarszczkami, wymagającą regeneracji, podrażnioną, naczynkową, a także trądzikową.
  • Olej z roktinika wykorzystywany jest również w produkcji szamponów do włosów gdyż nie tylko regeneruje strukturę włosów, ale także wpływa korzystnie na ich elastyczność i połysk, zapobiega wypadaniu włosów, a nawet działa przeciwłupieżowo.  
  • Rokitnik wykorzystywany jest także w preparatach do opalania ponieważ posiada naturalne właściwości blokujące promieniowanie UVA i UVB, znajduje swoje zastosowanie również w kremach do skóry suchej i starzejącej się

Contact us 

* required

Book onlineBook

Newsletter

Subscribe to our free newsletter. You will receive information about current special offers, discounts and competitions by e-mail.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, by otrzymywać najnowsze informacje dotyczące ofert i wybierz jedną z korzyści.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close