Herbarium Hotel

Herb of the month 

ZIOŁO MIESIĄCA SIERPNIA W HERBAL SPA

MIĘTA PIEPRZOWA

RYTUAŁ ODPRĘŻAJĄCO - ODŚWIEŻAJĄCY

Wprowadza w stan głębokiego relaksu i ukojenia, redukuje zmęczenie, napięcie mięśnie i uczucie ciężkich nóg. Odświeża skórę, pozostawia ją gładką i nawilżoną.

Rytuał obejmuje:

- solno-miętowy peeling pleców, łydek i stóp

- okład na plecy i łydki z białej glinki i mięty

- aromaterapeutyczny masaż pleców i kończyn dolnych

 

60 min  / 1 osoba / 210 zł  

60 min  / 2 osoby / 400 zł 

 

Czy wiesz, że:

  • Nazwa mięty pochodzi prawdopodobnie od Mintho – greckiej nimfy, która była jedną z kochanek Hadesa. Persefona, zazdrosna żona Hadesa, gdy odkryła tę tajemnicę, postanowiła raz na zawsze pozbyć się Minthy. Wtedy to zakochany Hades zamienił ją w zioło, które już zawsze było dla niego święte.

 

  • Mięta znana była już w starożytności – wzmianki o niej znajdziemy już w papirusach egipskich z XVI w. p.n.e., Chińczycy dodawali do wielu potraw, a greccy filozofowie nosili wianki z mięty, które miały poprawić ich zdolności intelektualne. W Europie popularność zyskała jednak dopiero w XVII wieku. Od tego czasu nie schodzi jednak z panteonu najbardziej znanych ziół i jest jedną z najpopularniejszych przypraw w niemal wszystkich rodzajach kuchni.
  • Wyciągi z liści mięty można stosować przy wspomaganiu leczenia problemów trawiennych (zwłaszcza złym trawieniu tłuszczów), braku apetytu, ponieważ pobudzają wydzielanie żółci
    i soku żołądkowego. Ponadto regulują perystaltykę jelit, pomocne są przy kolce jelitowej, kamicy żółciowej i schorzeniach wątroby, bólach migrenowych i opryszczce. Roślina ta korzystnie wpływa także na układ odpornościowy, dlatego za jej pomocą skutecznie można uchronić się przed przeziębieniem czy innymi infekcjami wirusowymi.
  • Suszone liście mięty zawierają olejki eteryczne, związki fenolowe, witaminę, potas i wapń.
  • Mięta zawarta w kosmetykach chroni skórę przed starzeniem, rozświetla ją, reguluje pracę gruczołów łojowych, redukuje zaskórniki i wypryski oraz odświeża i chłodzi.
  • Mięta doskonale nadaje się zarówno do dań wytrawnych, jak i słodkich.

Contact us 

* required

Book onlineBook

Newsletter

Subscribe to our free newsletter. You will receive information about current special offers, discounts and competitions by e-mail.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, by otrzymywać najnowsze informacje dotyczące ofert i wybierz jedną z korzyści.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close